WĘGRY EGER hotel FLORA

Opis hotelu

HOTEL FLORA *** (Z BEZPOŚREDNIM WEJŚCIEM NA KĄPIELISKO, SPOKOJNY WYPOCZYNEK) położony jest tuż przy basenach termalnych, ok. 400 m. od centrum miasta. Pokoje są 2 osobowe z balkonem, klimatyzacją (dodatkowo płatną 10 €/dzień) z łazienką i WC, z możliwością 1 dostawki. Część pokoi w hotelu jest mansardowych bez balkonów, z prysznicem/WC oraz z dużym francuskim łóżkiem umożliwiającym pobyt 1 lub 2. W hotelu są też pokoje dla niepalących, samodzielne skrzydło lecznicze i własny basen z gorącą wodą leczniczą. Goście Hotelu Flora przez cały rok mogą korzystać darmowo z podstawowych usług łaźni termalnej, która znajduje się bezpośrednio przy hotelu. Parking dla gości hotelowych jest bezpłatny. Wyżywienie: 2x dziennie śniadanie i obiadokolacja stół szwedzki, napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

 

 

 

Opis miejscowości

 EGER najpiękniejsze miasto północnych Węgier, posiada najokazalsze budynki z okresu baroku i czasów tureckich. Ciepły klimat i nasłonecznione zbocza powodują, że region słynie z uprawy winorośli i produkcji wina. Niezmiernie ważną role w przechowywaniu wina spełniają piwnice wykute w wulkanicznych skałach ciągnące się kilometrami pod miastem i w jego okolicach. Miasto słynie też z dużego kąpieliska termal-nego. Woda jest lekko radioaktywna, zawiera wapń, magnez, dwutlenek węgla. Leczy się tu choroby narządów ruchu.

Cena w PLN obejmuje

przejazd autokarem lub dojazd własny, opłata rezerwacyjna, ubezpieczenie  KL+NNW +choroby przewlekłe i nowotworowe+bagaż, TFG.

 

Cena w EUR obejmuje

7 lub 14 noclegów, wyżywienie 2 x dziennie, korzystanie z wyspy Wellnes (basen, basen dziecięcy, sauna z lampą podczerwoną, fińska, zapachowa, i parowa, głęboki basen przy saunie, basen Kneippa z podłożem kamiennym do deptania, jakuzzy), korzystanie z kąpieliska miejskiego (kąpielisko wrażeń osobno płatne), szlafrok kąpielowy na czas pobytu, mobilny rezydent węgierski

Dopłaty

1. Osoby od 18 lat obowiązkowa taksa klimatyczna płatna w hotelu ok .500 HUF/dzień/osoba.

Zniżki

1. Dziecko do 4 lat zajmujące łóżko razem z rodzicami, bez świadczeń, płaci tylko 50 zł / 7 dni, przy dojeździe autokarem 240zł / 7 dni.

2. Osoba na dostawce od 4 lat w pokoju 2 os. z balkonem płaci 130 zł + 185 EUR/ 7 dni, przy dojeździe autokarem 320 zł + 185 EUR/ 7 dni.

Uwagi organizatora

1.Kwota w złotych płatna jest w Polsce, kwota w EUR płatna na Węgrzech.

2.Przy dojeździe własnym, gdy potrzebna jest faktura na całość i przy zakupie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji wtedy obowiązkowo równowartość kwoty w EUR płatna jest w Polsce. Kwota w EUR przeliczana jest na zł wg kursu NBP pieniądz sprzedaż z dnia ostatniej wpłaty.

3.W dniu wykupienia imprezy/ wpłaty zaliczki klient ma możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkmi Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ  w wysokości 3,3% jednak nie później niż 5 dni od dnia podpisania umowy.

4. Wycieczki fakultatywne organizowane są przez lokalne biura podróży.

5.Doba hotelowa rozpoczyna się o godz 14 i kończy o godz 9.

6. Miejsca i godziny odjazdów autokarów podano w rozkładzie jazdy

7. Potrzebny DOWÓD OSOBISTY lub PASZPORT ! Prosimy pamiętać również o dokumencie  dla dzieci.

8. Dla osób dojeżdżających do Krakowa możemy zarezerwować przednocleg w cenie od 100 zł.

9. STAŁY KLIENT: obejmuje osoby korzystające trzeci kolejny rok z naszej oferty!

Uwagi przewoźnika

1/. Transport na trasach antenowych w Polsce możliwy jest mikrobusem, autokarem klasy turystycznej, samochodem osobowym lub innym przewoźnikiem np. Polskim Busem, PKP, PKS itp. Ewentualną zmianę godzin odjazdów podamy najpóźniej na 24 godziny przed odjazdem. Trasa połączeń na terenie kraju zależy od zgłoszeń z poszczególnych miast, co może spowodować, ze przejazd nie będzie realizowany najkrótszą z możliwych tras. 2/. Na trasach poza granicami Polski transport odbywa się autokarami wyposażonymi w siedzenia uchylne, klimatyzacją, toaletą, video i nagłośnieniem. Przy małej ilości osób, możliwość przewozu uczestników małym autobusem bez WC i mini baru, wtedy toalety na postojach płatne są przez przewoźnika. 3/. Podane godziny wyjazdów i przyjazdów mogą ulec zmianie z różnych przyczyn np. złe warunki drogowe i atmosferyczne, zwiększanie ruchu na drogach szczególnie w szczycie sezonu letniego i inne. 4/. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki najpóźniej 15 minut przed planowaną godziną odjazdu. Miejsca w autokarze są przydzielane w kolejności podpisania umowy, a klienci o miejscach informowani są przez obsługę na miejscu zbiórki. W autokarze obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Osoby korzystające z samego przejazdu, powinny obowiązkowo ubezpieczyć się na czas pobytu. Przewoźnik gwarantuje tylko ubezpieczenie na czas przejazdu. 

Ramowy program imprezy (klasyczny 7 noclegowy)

1 dzień wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy, przyjazd na Węgry w godzinach południowych

2-7 dzień WYPOCZYNEK możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, zabiegi lecznicze, itp.

8 dzień wykwaterowanie do godziny 9:00, czas wolny. Wyjazd wg rozkładu jazdy przejazd przez Słowację. Przejazd do Polski w godzinach nocnych

Praktyczne informacje

Najbliższa placówka dyplomatyczna

Ambasada RP na Węgrzech

Verosligeti fasor 16, 1068 Budapest

Wydział Konsularny

tel. 00361 413 82 14, fax. 00361 351 17 25

 

Obowiązująca waluta: forint (HUF)

1 EUR = ok. 310 HUF

Bilety wstepu do zwiedzanych obiektów

Bilet całodzienny ok. 1.900 HUF

Ulgowy bilet ok. 1.600 HUF

Abonament 7-dniowy ok. 9.500 HUF

Ulgowy abonament 7-dniowy ok. 8.000 HUF

Miasto wyjazdu Miejsce wyjazdu Godzina wyjazdu Dopłata
Brzesko Stacja Statoil, ul Kościuszki 66 06:30 -
Katowice Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi (antenka) 04:00 30 zł
Kraków Dworzec PKS , górna płyta stanowiska G 14-17 ul.Bosacka 05:30 -
KRYNICA stacja ORLEN ul.Zawodzie 2 07:55 -
MUSZYNA Rynek 08:30 -
Nowy Sącz Stacja Shell, Al. Piłsudskiego 4 07:15 -