SMAKI BAŁKANÓW

Brak wolnych miejsc

Opis wycieczki

IMPREZA  BEZ   NOCNYCH   PRZEJAZDÓW!!!

PARACIN- PRIZREN- TIRANA- KRUJE- SZKODRA- BUDVA- DUBROWNIK- FOTO SAFARI na rzece NERETWA- MOSTAR- SARAJEVO

1 dzień Wyjazd z Polski, przejazd przez Słowację (dla chętnych posiłek w cenie ok. 5 EUR) i Węgry. Przyjazd do hotelu w Serbii, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień Śniadanie, zwiedzanie prawosławnej Cerkwi św. Trójcy w PARACINIE. Przejazd przez Kosowo, krótkie zwiedzanie PRIZREN - najpiękniejszego miasta w Kosowie, w którym, jako jedynym, widać tłumy turystów. Miasto ze wspaniałą bałkańską atmosferą i mnogością zabytków takich jak np. Twierdza Prizren, Dzielnica Podkalaja, kościółek sv. Nedelje, Cerkiew sv. Spasa. Przejazd do Albani, obiadokolacja i nocleg w Durres.

3 dzień Śniadanie, odpoczynek, plażowanie, wieczorem SPOTKANIE PRZY MUZYCE, obiadokolacja, nocleg.

4.dzień Śniadanie, przejazd do TIRANY, zwiedzanie: centrum miasta, Plac Skanderberga z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową, piramida Hoxhy, spacer głównym bulwarem miejskim, przez dawną dzielnicę prominentów z domem Enverea Hoxhy do Uniwersytetu na placu św. Matki Teresy. Przejazd do KRUJE, zwiedzanie: zamek oraz zabytkowa starówka, gdzie będzie się można oddać atmosferze zakupów w bazarowym osmańskim klimacie. Przejazd do Czarnogóry przez SZKODRĘ: zobaczymy tu Zamek Rozafa - ruiny średniowiecznej twierdzy na skalnym wzgórzu oraz piękne widoki na całą okolicę, ze Szkodrą i Jeziorem Szkoderskim na czele. Obiadokolacja i nocleg w Czarnogórze.

5 dzień Po śniadaniu wycieczka statkiem do BUDVY, miasteczka położonego na malowniczym, wysuniętym w morze cyplu, którego starówkę otacza zwarty pierścień murów obronnych. Zobaczymy tu Cytadelę, Katedrę św. Jana, Cerkiew św. Trójcy, Cerkiew św. Sawy, i najstarszy Kościół św. Marii in Punta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6.dzień Śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA, zwanego Perłą Adriatyku, zwiedzanie: Brama Pile, Zespół Klasztorny Franciszkanów, XVII w. Katedra, Zespół Średniowiecznych Obwarowań Miejskich, gotycka Studnia Miejska, spacer słynną ulicą Stradun. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Neum.

7.dzień Śniadanie, wycieczka łodziami po Dolinie Neretwy: FOTO SAFARI połączone z degustacja lokalnych potraw oraz trunków. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8.dzień Śniadanie, przejazd do MOSTARU, zwiedzanie wizytówki miasta: XVI w. kamiennego mostu wpisanego na listę UNESCO oraz Dzielnicy Stara Carsija pełnej tradycyjnych warsztatów rzemieślniczych, restauracji z lokalną kuchnią i meczetów. Przejazd do SARAJEWA: stary zabytkowy rynek Barszczarszija z palarniami fajek oraz lokalnymi specjałami, w tym słynny napój „boza”, meczet, most na którym dokonano zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda, dzielnica bazarów. Obiadokolacja, nocleg w Sarajewie.

9.dzieńŚniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski, przejazd przez Węgry, Słowację (dla chętnych posiłek za dopłatą ok. 5 EUR). Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów , oraz lokalnych zarządzeń.

Cena w PLN obejmuje

przejazd autokarem, 8 noclegów (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami), 8 śniadań , 7 obiadokolacji, rejs stateczkiem, wycieczka łodziami po Neretwie, obsługę pilota - przewodnika, ubezpieczenie rozszerzone KL+ NNW+choroby przewlekłe + bagaż, opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny.

 

 

Dopłaty

1. Na wstępy do zwiedzanych obiektów i system TOUR GUIDE sugerujemy przeznaczyć ok.30 EUR

2. Dopłata do pokoju 1 osobowego 570 zł

 

Uwagi organizatora

1. Miejsca i godziny odjazdów autokarów podano w rozkładzie jazdy. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki najpóźniej 15 minut przed planowaną godziną odjazdu.

2. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów.

3.Zachęcamy do zakupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (RG), które musi być zawarte do 5 dni od momentu podpisania umowy, jeśli rezerwacja jest powyżej 31 dni przed wyjazdem, w dniu podpisania umowy, jeśli umowa zawierana jest od 30 dni do wyjazdu, które wynosi 3,3 % od ceny imprezy.

4. Potrzebny DOWÓD OSOBISTY lub PASZPORT ! Prosze pamiętać również o dokumencie  dla dzieci.

5. Dla osób dojeżdżających do Krakowa możemy zarezerwować przednocleg w cenie od 100 zł.

6. STAŁY KLIENT: 50 zł zniżki dla osób korzystających przez trzeci kolejny rok z naszej oferty!