LITWA - ŁOTWA - ESTONIA

Brak wolnych miejsc

Ramowy program imprezy

IMPREZA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

WILNO–TROKI-RUNDALE–TARTU-TALLIN–RYGA-GÓRA KRZYŻY-KOWNO

1 dzień Wyjazd z Polski, przyjazd do Wilna wieczorem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień Śniadanie. Wyjazd do TROK, degustacja lokalnych specjałów i zwiedzanie: malowniczy Średniowieczny Zamek Gotycki położony na wyspie jeziora Gelwe, Cerkiew Prawosławna Narodzenia Przeczystej Bogurodzicy ze słynącym łaskami obrazem Matki Boskiej Trockiej, Kościół Farny pod wezwaniem Nawiedzenia Najświetniejszej Maryi Panny, ruiny drugiego zamku tzw. lądowego: Zamek na Półwyspie. Powrót do WILNA i zwiedzanie wileńskiej starówki wpisanej na listę UNESCO: Ostra Brama, Świątynia Unicka, Cerkiew Świętego Ducha, Kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), Plac Kataralny, Kościół św. Anny i Bernardynów, Kościół Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień Po śniadaniu przejazd do RUNDALE, zwiedzanie Pałacu Barokowego porównywanego z francuskim Wersalem, spacer po ogrodzie. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień Śniadanie. Przejazd do TARTU (drugie co do znaczenia miasto w Estonii), zwiedzanie: Plac Ratuszowy, Ratusz, Krzywa Wieża, Luterański Kościół św. Jana, Uspienski Sobór z XVIII w., Katedra, Most Anielski i Most Diabelski, Fontanna Studenckiego Pocałunku. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień Śniadanie. Zwiedzanie TALLINA: Górne Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek parlamentu Estonii, Kościół Luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.inn. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata. Dolne Miasto. Średniowieczne ulice: Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 r. Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Olafa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień Po śniadaniu wyjazd do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych z Domem Wagi, zespół średnio - wiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Koci Dom, Katedra Domska, Kościół Św. Jakuba, Budynek Parlamentu, Pomnik Wolności, degustacja balsamu. Panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień Po śniadaniu przejazd na GÓRĘ KRZYŻY k. Szawli, następnie przejazd do KOWNA i zwiedzanie: Ratusz, Bazylika Św. Piotra i Pawła, Ruiny Zamku, Kościół Św. Jerzego, Klasztor Bernardynów, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsca odjazdów w godz. wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów , oraz lokalnych zarządzeń.

Cena w PLN obejmuje

przejazd autokarem, 7 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, obsługę pilota, ubezpieczenie rozszerzone KL + NNW + choroby przewlekłe + bagaż, opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny.

 

 

 

Dopłaty

1. Na bilety wstępów, lokalnych przewodników i system słuchawkowy Tour Guide należy przeznaczyć ok. 70 EUR

2. Dopłata do pokoju 1 osobowego 500 zł

 

Uwagi organizatora

1. Miejsca i godziny odjazdów autokarów podano w rozkładzie jazdy

2. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów.

3.Zachęcamy do zakupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (RG), które musi być zawarte do 5 dni od momentu podpisania umowy, jeśli rezerwacja jest powyżej 31 dni przed wyjazdem, w dniu podpisania umowy, jeśli umowa zawierana jest od 30 dni do wyjazdu, które wynosi 3,3 % od ceny imprezy.

4. Potrzebny DOWÓD OSOBISTY lub PASZPORT ! Prosze pamiętać również o dokumencie  dla dzieci.

5. Dla osób dojeżdżających do Krakowa możemy zarezerwowaæ przednocleg
w cenie od 100 zł.

6. STAŁY KLIENT: 50 zł zniżki dla osób korzystających przez trzeci kolejny rok z naszej oferty! !