Litwa-Łotwa-Estonia

Ramowy program imprezy

IMPREZA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

WILNO–TROKI- RUNDALE–TARTU-TALLIN–RYGA-AUGUSTÓW

1 dzień Wyjazd z Polski, przyjazd do Wilna wieczorem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień Śniadanie. Wyjazd do TROK, degustacja lokalnych specjałów i zwiedzanie: malowniczy Średniowieczny Zamek Gotycki położony na wyspie jeziora Gelwe, Cerkiew Prawosławna Narodzenia Przeczystej Bogurodzicy ze słynącym łaskami obrazem Matki Boskiej Trockiej, Kościół Farny pod wezwaniem Nawiedzenia Najświetniejszej Maryi Panny, ruiny drugiego zamku tzw. lądowego: Zamek na Półwyspie. Powrót do WILNA i zwiedzanie wileńskiej starówki wpisanej na listę UNESCO: Ostra Brama, Świątynia Unicka, Cerkiew Świętego Ducha, Kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), Plac Kataralny, Kościół św. Anny i Bernardynów, Kościół Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień Po śniadaniu przejazd do RUNDALE, zwiedzanie Pałacu Barokowego porównywanego z francuskim Wersalem, spacer po ogrodzie. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień Śniadanie. Przejazd do TARTU (drugie co do znaczenia miasto w Estonii), zwiedzanie: Plac Ratuszowy, Ratusz, Krzywa Wieża, Luterański Kościół św. Jana, Uspienski Sobór z XVIII w., Katedra, Most Anielski i Most Diabelski, Fontanna Studenckiego Pocałunku. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień Śniadanie. Zwiedzanie TALLINA: Górne Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek parlamentu Estonii, Kościół Luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.inn. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata. Dolne Miasto. Średniowieczne ulice: Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 r. Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Olafa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień Po śniadaniu wyjazd do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych z Domem Wagi, zespół średnio - wiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Koci Dom, Katedra Domska, Kościół Św. Jakuba, Budynek Parlamentu, Pomnik Wolności, degustacja balsamu. Panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień Po śniadaniu przejazd na GÓRĘ KRZYŻY k. Szawli, następnie przejazd do KOWNA i zwiedzanie: Ratusz, Bazylika Św. Piotra i Pawła, Ruiny Zamku, Kościół Św. Jerzego, Klasztor Bernardynów, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsca odjazdów w godz. wieczornych

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów , oraz lokalnych zarządzeń.

Cena w PLN obejmuje

przejazd autokarem, 7 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, obsługę pilota, ubezpieczenie rozszerzone KL + NNW + choroby przewlekłe + bagaż, opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny.

 

 

Dopłaty

1. Na bilety wstępów, lokalnych przewodników i system słuchawkowy Tour Guide należy przeznaczyć ok. 70 EUR

 

Uwagi organizatora

1. Miejsca i godziny odjazdów autokarów podano w rozkładzie jazdy

2. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów.

3.W dniu wykupienia imprezy/ wpłaty zaliczki klient ma możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkmi Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ  w wysokości 3,3% jednak nie później niż 5 dni od dnia podpisania umowy.

4. Potrzebny DOWÓD OSOBISTY lub PASZPORT ! Prosze pamiętać również o dokumencie  dla dzieci.

5. Dla osób dojeżdżających do Krakowa możemy zarezerwowaæ przednocleg
w cenie od 100 zł.

6. STAŁY KLIENT: obejmuje osoby korzystające trzeci kolejny rok z naszej oferty !

Miasto wyjazdu Miejsce wyjazdu Godzina wyjazdu Dopłata
Kielce parking przed Dworcem PKP 07:30 -
Kraków Dworzec PKS , górna płyta stanowiska G 14-17 ul.Bosacka 06:00 -
Radom Dworzec PKP, parking przy zegarze 09:30 -
Warszawa PKiN, parking od ul. Marszałkowskiej 11:30 -
ŁOMŻA Dworzec PKP 13:20 -