HISZPANIA - FRANCJA - WŁOCHY

Brak wolnych miejsc

Opis wycieczki

IMPREZA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

KUTNA HORA - AVIGNON-CARCASSONNE- LOURDES - ANDORRA – MONTSERRAT-  TOSSA DE MAR - FIGUERS - GIRONA - BARCELONA- MONACO-WERONA-PADWA

1 dzień Wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy, krótki spacer po średniowiecznej KUTNEJ HORZE. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicach granicy Czesko - Niemieckiej.

2 dzień Po śniadaniu wczesny wyjazd z hotelu, przejazd przez Niemcy i środkową Francję na nocleg i obiadokolację w okolicach Montelimar.

3 dzień Śniadanie, przejazd do AVIGNION. Krotka wizyta w XIV wiecznej stolicy papiestwa: pałac papieski, najbardziej okazały zabytek światowej architektury romańskogotyckiej( z zewnątrz), katedra Notre Dame des Doms, Petit Palais, most st. Benezet, ogrody przykatedralne. Przejazd do Carcassonne przez Langwedocję-Roussillon najlepiej zachowanego na świecie kompleksu warowno- obronnego Katarów, zwiedzanie La Cite. Przejazd do LOURDES - najpiękniejszego sanktuarium Maryjnego na świecie. Krótkie zwiedzanie kompleksu bazyliki NMP Niepokalanego Poczęcia, bazyliki Różańcowej oraz groty objawień ze źródełkiem uzdrawiającej wody. Dla chętnych możliwy udział w procesji światła. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w Lourdes.

4 dzień Wczesne śniadanie, wyjazd z hotelu, przejazd przepiękną trasą do księstwa ANDORRY. Możliwością tanich zakupów w stolicy Andora la Vella. Przejazd do MONTSERRAT- zwiedzanie opactwa benedyktynów położonego wśród grzbietów skalnych formacji skalnej Montserrat – bazylika Marii Panny z Figurą Czarnej Madonny patronki Katalonii i całej Hiszpani. Przyjazd do Hotelu na Costa Brava lub Costa del Maresme. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień Śniadanie, rejs statkiem z Lloret de Mar-stolicy Costa Brava do TOSSY DE MAR- miasteczka słynącego ze średniowiecznej Villa Vella wpisanego w rejestr dziedzictwa kultury narodowej Hiszpanii. Przejazd do FIGUERAS, wizyta w teatrze-muzeum ze zbiorami prac surrealisty Salvadora Dali. Przejazd do GIRONY, najpiękniejszego miasta wschodniej Hiszpanii, spacer po średniowiecznej dzielnicy Call, zwiedzanie największej na świecie jednonawowej katedry gotyckiej Marii Panny wraz muzeum. Obiadokolacja. Wieczorem wyjazd na regionalny wieczór Flamenco - tańce, muzyka i śpiew, degustacja trunków lokalnych - cavy i sangrii. Nocleg.

6 dzień Śniadanie, zwiedzanie BARCELONY stolicy Katalonii: plac Kataloński, bario gotico-dzielnica gotycka z katedrą św. Eulalii, spacer Las Ramblas- najpiękniejszej promenady Europy do stoczni królewskiej i portu. Przejazd na wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim, plac Hiszpański Palacio National, świetliste fontany, przejazd na Nou Camp – Stadion FC Barcelona, Sagrada Familia – fenomenalne dzieło secesjonisty Antonia Gaudiego (z zewnątrz), Park Guell. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień Wczesny wyjazd do Francji (suchy prowiant za śniadanie i lunch). Jazda przez Langwedocje-Roussillon i Prowansję na Lazurowe Wybrzeże. Wizyta w stolicy Ksiestwa Monaco – MONACO, krótki spacer po półwyspie: oceanarium (z zewnatrz), Katedra św. Mikołaja z kryptami członków rodu Grimaldich, pałac Książęcy, ogrody św. Marcina. Obiadokolacja i nocleg na Włoskiej Ligurii.

8 dzień Po wczesnym śniadaniu dalsza jazda przez Włochy do WERONY. Spacer z przewodnikiem lokalnym – Amfiteatr rzymski, katedra św. Anastazji, Piazza delle Erbe, Palazzo del Comune, Palazzo del Gran Guardia, Piazza Bra, Arche Scaglieri (grobowce rodu della Scala ), Loggia del Consiglio, Casa di Giulietta.... Przejazd do PADWY – byzylika św. Antoniego, Unywerzytet, Palazzo delle Ragione, Palazzo del Capitanio, Piazza Prato della Valle. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Padwi. Obiadokolacja , nocleg.

9 dzień Śniadanie. Przejazd prze Włochy , Austrię. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów , oraz lokalnych zarządzeń.

Cena w PLN obejmuje

Przejazd autokarem, 3 noclegi w Hiszpanii w hotelu *** (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami) z wyżywieniem 3x dziennie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu szwedzkiego+ lunch w formie suchego prowiantu, 1 nocleg z obiadokolacją i śniadaniem we Francji w hotelu sieciowym (pokoje 2 osobowe z łazienkami), 1 nocleg z obiadokolacją i śniadaniem w Lourdes w hotelu *** (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami), 1 nocleg z obiadokolacją i sniadaniem w Czechach w hotelu ** (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami), 2 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami we Włoszech w hotelu **/*** (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami), obsługę pilota - przewodnika, ubezpieczenie rozszerzone KL+ NNW+choroby przewlekłe + bagaż, opłate na turystyczny fundusz gwarancyjny.


  

Dopłaty

1. Do pokoju 1 osobowego 800 zł

2. Na wstępy do zwiedzanych obiektów system TOUR GUIDE sugerujemy przeznaczyć ok. 120 EUR.

 

 

 

Uwagi organizatora

1. Miejsca i godziny odjazdów autokarów podano w rozkładzie jazdy. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki najpóźniej 15 minut przed planowaną godziną odjazdu.

2. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów.

3.Zachęcamy do zakupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (RG), które musi być zawarte do 5 dni od momentu podpisania umowy, jeśli rezerwacja jest powyżej 31 dni przed wyjazdem, w dniu podpisania umowy, jeśli umowa zawierana jest od 30 dni do wyjazdu, które wynosi 3,3 % od ceny imprezy.

4. Potrzebny DOWÓD OSOBISTY lub PASZPORT ! Prosze pamiętać również o dokumencie  dla dzieci.

5. Dla osób dojeżdżających do Krakowa możemy zarezerwować przednocleg w cenie od 100 zł.

6. STAŁY KLIENT: 50 zł zniżki dla osób korzystających przez trzeci kolejny rok z naszej oferty!