Grecja z Peloponezem (ferie zimowe)

Brak wolnych miejsc

Ramowy program imprezy

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

Meteory - Termopile - Ateny - Korynt – Mykeny - Napflio - Delfy - Saloniki

17.02. Wyjazd z Polski, przejazd przez Słowację (dla chętnych posiłek za dopłatą ok. 5 €) i Węgry. Nocleg tranzytowy w Serbii.

18.02. Po śniadaniu przejazd przez Macedonię. Przyjazd do Grecji, zwiedzanie SALONIK: Biała Wieża, bazylika św. Demetriusza - największy kościół w Grecji, kompleks pałacowy Galeriusza, Łuk Triumfalny, Rotunda, kościół Hagia Sofia. Obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

19.02. Śniadanie, wyjazd do Kalambaki, zwiedzanie METEORÓW, fantastycznych, bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach, wizyta w wytwórni ikon i pamiątek, możliwość spożycia posiłku. Po drodze postój w WĄWOZIE TEMBI, poświęconemu Apollinowi - zwiedzanie sanktuarium św. Paraskewi, patronki kolejarzy oraz słynącego z uzdrowień źródełka w grocie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Aten.

20.02. Śniadanie, zwiedzanie ATEN: wzgórze Akropolu (oprowadza przewodnik grecki), w tym: Partenon, Propyleje, Świątynia Nike, Erechtejon z Kariatydami, następnie Wieża Wiatrów, skała Aeropagu, marmurowy stadion olimpijski, zmiana warty przed Parlamentem. W trakcie zwiedzania możliwa przerwa na lunch. Obiadokolacja, nocleg.

21.02. Śniadanie, krótki postój nad KANAŁEM KORYNCKIM łączącym zatokę Koryncką i Sarońską, zwiedzanie MYKEN - historycznego miasta Atrydów, słynna Brama Lwic, grobowiec Agamemnona, muzeum, przejazd do NAPFLIO pierwszej stolicy Grecji. Obiadokolacja, nocleg.

22.02. Śniadanie, przejazd do DELF, zwiedzanie świętego miejsca starożytnych Greków, w tym Święty Okrąg, gdzie słynna Pytia dwuznacznie przewidywała przyszłość, Tolos, muzeum. Krótki postój w TERMOPILACH (pomnik króla spartańskiego Leonidasa, który wg. legendy na czele 300 Spartan zatrzymał perską armię), z gorącym potokiem, od którego nazwa miejscowości. Wieczorem w tawernie w miasteczku Amaliapoli nad zatoką Pagasitikos spotkanie z GREKIEM ZORBĄ przy kolacji złożonej z ryb, kalmarów, ośmiornic i słynnego greckiego wina retsina. Nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

23.02. Śniadanie, dzień wolny, obiadokolacja, spotkanie przy muzyce i winie, nocleg.

24.02. Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, przejazd przez Macedonię do Serbii, obiadokolacja i nocleg.

25.02. Śniadanie, przejazd przez Węgry i Słowację (dla chętnych posiłek za dopłatą ok. 5 €). Przyjazd do Polski w godz. wieczornych

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów oraz lokalnych zarządzeń.

Cena obejmuje

przejazd autokarem, 8 noclegów w hotelach lub apartamentach (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami), 8 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 kolacja U Zorby, obsługa pilota - przewodnika, ubezpieczenie rozszerzone KL+NNW+choroby przewlekłe + bagaż, opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny.

 

Uwagi

Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów. Na wstępy do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników i system TOUR GUIDE należy przeznaczyć ok. 80 €.


Dopłaty

Dopłata do pokoju 1 osobowego 440 zł.