GRECJA z PELOPONEZEM

Opis wycieczki

IMPREZA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW !!!

SALONIKI - METEORY - WĄWÓZ TEMBI - ATENY - KORYNT – MYKENY - EPIDAUROS - DELFY - TERMOPILE -PARACIN

1 dzień Wyjazd z Polski, przejazd przez Słowację (dla chętnych posiłek za dopłatą ok. 5 EUR) i Węgry. Nocleg tranzytowy w Serbii.

2 dzień Po śniadaniu przejazd przez Macedonię. Przyjazd do Grecji, zwiedzanie SALONIK: Biała Wieża, bazylika św. Demetriusza - największy kościół w Grecji, kompleks pałacowy Galeriusza, Łuk Triumfalny, Rotunda, kościół Hagia Sofia. Obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

3 dzień Śniadanie, wyjazd do Kalambaki, zwiedzanie METEORÓW, fantastycznych, bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach, wizyta w wytwórni ikon i pamiątek, możliwość spożycia posiłku. Po drodze postój w WĄWOZIE TEMBI, poświęconemu Apollinowi - zwiedzanie sanktuarium św. Paraskewi, patronki kolejarzy oraz słynącego z uzdrowień źródełka w grocie. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Peloponezie.

4 dzień Śniadanie, zwiedzanie ATEN: wzgórze Akropolu (oprowadza przewodnik grecki), w tym: Partenon, Propyleje, Świątynia Nike, Erechtejon z Kariatydami, następnie Wieża Wiatrów, skała Aeropagu, marmurowy stadion olimpijski, zmiana warty przed Parlamentem. W trakcie zwiedzania możliwa przerwa na lunch. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzieńŚniadanie, krótki postój nad KANAŁEM KORYNCKIM łączącym zatokę Koryncką i Sarońską, zwiedzanie MYKEN - historycznego miasta Atrydów, słynna Brama Lwic, grobowiec Agamemnona, muzeum, przejazd do EPIDAURAOS najlepiej zachowanego i największego amfiteatru Grecji. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień Śniadanie, przejazd do DELF, zwiedzanie świętego miejsca starożytnych Greków, w tym Święty Okrąg, gdzie słynna Pytia dwuznacznie przewidywała przyszłość, Tolos, muzeum. Krótki postój w TERMOPILACH (pomnik króla spartańskiego Leonidasa, który wg. legendy na czele 300 Spartan zatrzymał perską armię), z gorącym potokiem, od którego nazwa miejscowości. Wieczorem w tawernie w miasteczku Amaliapoli nad zatoką Pagasitikos spotkanie z GREKIEM ZORBĄ przy kolacji złożonej z ryb, kalmarów, ośmiornic i słynnego greckiego wina retsina. Nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

7 dzień Śniadanie, dzień wolny, zakupy, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, przejazd przez Macedonię, do serbskiego PARACINA – spacer po mieście, zakupy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień Śniadanie, przejazd przez Węgry i Słowację (dla chętnych posiłek za dopłatą ok. 5 EUR). Przyjazd do Polski w godz. wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Cena w PLN obejmuje

przejazd autokarem,  8 noclegów w hotelach lub apartamentach (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami), 8 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 kolacja U Zorby,opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie rozszerzone KL+NNW+choroby przewlekłe +bagaż, opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny. 

Dopłaty

1. Do pokoju 1 osobowego 450 zł

2. Na wstępy do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników i system TOUR GUIDE należy przeznaczyć ok. 80 EUR.

 

 

Uwagi organizatora

1. Miejsca i godziny odjazdów autokarów podano w rozkładzie jazdy. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki najpóźniej 15 minut przed planowaną godziną odjazdu.

2. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów.

3.W dniu wykupienia imprezy/ wpłaty zaliczki klient ma możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkmi Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ  w wysokości 3,3% jednak nie później niż 5 dni od dnia podpisania umowy.

4. Potrzebny DOWÓD OSOBISTY lub PASZPORT ! Prosze pamiętać również o dokumencie  dla dzieci.

5. Dla osób dojeżdżających do Krakowa możemy zarezerwować przednocleg w cenie od 100 zł.

6. STAŁY KLIENT: 50 zł zniżki dla osób korzystających przez trzeci kolejny rok z naszej oferty!

 

Miasto wyjazdu Miejsce wyjazdu Godzina wyjazdu Dopłata
Bielsko Biała Dworzec PKS, dolna płyta (antenka) 07:10 30 zł
Częstochowa Stacja BP Mc'Donalds, kier. Katowice (antenka) 05:30 60 zł
Gliwice ul.Pionierów 8, zajezdnia PKS (antenka) 04:40 30 zł
Jabłonka Parking przy Policji 10:00 -
Jawornik Stacja BP, kierunek Chyżne 08:30 -
Katowice Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi (antenka) 05:30 30 zł
Kielce parking przed Dworcem PKP (antenka) 06:00 60 zł
Kraków Dworzec PKS , górna płyta stanowiska G 10-13 ul.Bosacka 08:00 -
Opole parking przed Dworcem PKP (antenka) 03:20 80 zł
Radom Dworzec PKP, parking przy zegarze (antenka) 04:15 80 zł
Warszawa PKiN, parking od ul. Marszałkowskiej (antenka) 03:00 100 zł
Wrocław Dworzec PKS, ul. Sucha (antenka) 03:00 80 zł
Zabornia Parking przy motelu Zabornia 09:30 -
Łódż Kaliska, stan. autobusowe (antenka) 03:30 100 zł