FRANCJA Ostatni Śnieg

Brak wolnych miejsc

Opis regionu

Saint Francois Longchamp - zaczyna się na wysokości 1450 m i rozpościera się od tej wysokości ponad kilometr w górę. Oferuje ponad 165 km tras zjazdowych, z których korzystać tutaj można między grudniem a kwietniem. Stoki są rozległe, a trudność szlaków umiarkowana – prawie 40 km to trasy dla średniozaawansowanych, reszta dzieli się równo między trasy łatwe i skomplikowane. Każdy znajdzie coś dla siebie, choć nie jest to raczej miejsce dla spragnionych zawrotnych prędkości. Szukający dodatkowych wrażeń z pewnością zechcą się sprawdzić na niezwykle atrakcyjnych odcinkach freeride’owych. Urozmaicenie dla przyjezdnych stanowi także oferta uzupełniająca ośrodka: można tutaj skorzystać z psich zaprzęgów, rakiet śnieżnych, szalonych kuligów i paraglidingu.

Opis apartamentów

Apartamenty Labellemontagne położona jest w samym sercu doliny Maurienne, zapierające dech w piersiach widoki na góry w Saint François Longchamp 1650 m n.p.n.  Apartamenty 4 i 5 osobowe wyposażone są w aneks kuchenny (palniki, piekarnik lub mikrofalówka, lodówka, ekspres do kawy), łazienkę i toaletę. Apartament 4 osobowy (min 20 m2) składa się z pokoju dziennego z rozkładaną sofą lub rozkładanymi kanapami dla 2 osób i wnęką z łóżkiem piętrowym. Apartament 5 osobowy (min 25 m2) składa się z pokoju dziennego z rozkładaną kanapą lub rozkładanymi kanapami dla 2 osób, sypialną z łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami piętrowymi i wnęką z łóżkiem pojedynczym. Rezydencja znajduje się w pobliżu sklepów.

Wyżywienie: we własnym zakresie.

Cena zawiera

przejazd autokarem lub dojazd własny, 7 noclegów, 6-dniowy karnet narciarski Grand Domaine (Saint-Francois Longchamp połączone z Valmorel), ubezpieczenie rozszerzone KL+NNW+choroby przewlekłe+bagaż+sporty zimowe, opiekę pilota, podatek VAT, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

opłaty klimatycznej ok. 1,1 €/osoba/dzień, kaucji zwrotnej za apartament 400 € - płatne kartą kredytową lub gotówką, pościel za dopłatę 10 € lub własne, ręczniki za dopłatę 7,5 € lub własne, końcowe sprzątanie 60-70 €, dodatkowe miejsca w autokarze 300 zł/os, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń i świadczeń niewymienionych w ofercie.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenie:

- KL (koszty leczenia ) 30000 EUR, KR (koszty ratownictwa ) 6000 EUR,  NNW( nastepstwa nieszczęśliwych wypadków)  15000 zł, bagaż 1000 zł : dopłata 60 zł / osoba

- KL (koszty leczenia ) 30000 EUR, KR (koszty ratownictwa ) 6000 EUR,  NNW( nastepstwa nieszczęśliwych wypadków)  15000 zł, bagaż 1000 zł,  SS (sprzęt sportowy) 3000 zł, OC (odpowiedzialność cywilna) 30000 EUR : dopłata 100 zł / osoba

Zniżki

-dzieci 0-5 lat, seniorzy 75+ lat -500 zł

-dzieci 5-7 lat -200 zł

-dzieci 8-12 lat, seniorzy 65-74 lat -80 zł

-dojazd własny -300 zł

Uwagi przewoźnika

Transport na trasach antenowych w Polsce możliwy jest mikrobusem, autokarem klasy turystycznej. Przy małej ilości osób organizator zastrzega sobie zmianę środka lokomocji np. na PKP, PKS lub zmianę godzin odjazdów najpóźniej na 24 godziny przed odjazdem. Trasa połączeń na terenie kraju zależy od zgłoszeń z poszczególnych miast, co może spowodować, że przejazd nie będzie realizowany najkrótszą z możliwych tras. Na trasach poza granicami Polski transport odbywa się autokarami wyposażonymi w siedzenia uchylne, klimatyzacją, toalety, video i nagłośnienie. Przy mniejszej ilości osób, możliwość przewozu uczestników małym autobusem bez WC. W autokarze obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki najpóźniej 15 minut przed planowaną godziną odjazdu. Podane godziny wyjazdów i przyjazdów mogą ulec nieznacznemu przeniesieniu z przyczyn niezależnych od przewoźnika np.: złe warunki drogowe i atmosferyczne oraz zwiększenie ruchu na drogach itp. W trakcie przejazdu są organizowane postoje, zwykle w miejscach z barem i toaletą (ze względu na małą pojemność zbiorników, niskie temperatury i trudności z opróżnianiem prosimy o korzystanie z toalety w autokarze tylko w sytuacjach awaryjnych).Do luku bagażowego poza standardowym bagażem 20 kg, można zabrać parę nart i butów narciarskich lub jedną deskę snowboardową, zapakowane w pokrowce. Miejsca w autokarze są przydzielane w kolejności podpisania umowy, a klienci o miejscach informowani są przez pilota na miejscu zbiórki.

Praktyczne informacje

Ambasada RP we Francji 
1, rue de Talleyrand, 
75343 Paris Cedex 07 
RER, Metro, Autobus: przystanek INVALIDES