FRANCJA 3 Doliny Val Thorens

Opis regionu

FRANCJA / 3 VALLÉES / VAL THORENS

TRZY DOLINY (LES TROIS VALLÉES) rozciągają się na powierzchni ponad 400 km2 i obejmują doliny: St. Bon (Courchevel, La Tania), des Allues (Meribel) i Belleville (Val Thorens, Les Menuires, St. Martin de Belleville).

Są największym zespołem terenów narciarskich we Francji, zakup jednego karnetu umożliwia korzystanie z 600 km tras. Doliny oddzielone są łańcuchami górskimi o gładkich zboczach, bez szczelin i niebezpiecznych dla narciarzy urwisk. Wyjątkowe położenie i znakomita jakość śniegu przyciąga narciarzy od listopada do maja, natomiast ogromne zróżnicowanie terenu umożliwia uprawianie każdej formy narciarstwa i snowboardu.

VAL THORENS to najwyżej położona stacja narciarska w Europie (2.300 m n.p.m.), otoczona 6-cioma lodowcami, tereny narciarskie rozciągają się na wysokości 2000-3200 m n.p.m. i zaczynają się tuż za progiem hotelu i bez zdejmowania nart można się przedostać do Les Menuires i Meribel.

Od kilku lat Val Thorens otrzymuje nagrodę dla najlepszej stacji narciarskiej na świecie. Cały region to doskonała sieć nowoczesnych wyciągów narciarskich i bardzo krótki czas oczekiwania na wyjazd (230 tys. os./h)

niebieskich -61 km

czerwonych -63 km

czarne - 16 km

Opis apartamentów

Zakwaterowanie: Różne Rezydencje **/*** (Val Thorens)
Rezydencje położone 50-250 m od wyciągów lub tras narciarskich i sklepów. Apartamenty standardowo wyposażone: aneks kuchenny (kuchenka elektryczna lub indukcyjna, garnki, talerze, sztućce, podstawowe przybory kuchenne, piekarnik lub kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny lub ekspres) łazienka z prysznicem lub wanną w większości apartamentów osobne WC. Większość apartamentów z balkonami.
Studio 2 os.: pokój dzienny z łóżkiem podwójnym lub dwoma pojedynczymi lub łóżkiem piętrowym, aneksem kuchennym, łazienka.
Studio 4 os.: pokój dzienny z łóżkiem podwójnym i dwoma pojedynczymi lub łóżkiem piętrowym, aneksem kuchennym, łazienka.
Apartament 4-6 os.: sypialnia z łóżkiem podwójnym, wnęka z łóżkiem piętrowym, pokój dzienny z łóżkiem podwójnym lub dwoma pojedynczymi i aneksem kuchennym, łazienka.

 

 

 


Opis miejscowości

3 Vallées (3 Doliny) to „narciarskie zagłębie”, oferuje 600 km przygotowanych tras zjazdowych, ok. 200 wyciągów i kolejek oraz setki kilometrów zboczy. Takie informacje muszą wprawić w błogostan każdego miłośnika nart. Na obszarze 3 Dolin znajdują się stacje narciarskie: Courchevel, Meribel, Les Menuires i Val Thorens.

 

Cena zawiera

przejazd autokarem, 7 noclegów w wybranym studio/apartamencie, 6 dniowy karnet narciarski Val Thorens, opiekę pilota lub instruktora, ubezpieczenie KL 20.000 EUR , NNW 15.000 PLN, BP 1000 PLN,SS 1000 PLN, OC 30 000 EUR, TFG.

 


 

Cena nie zawiera

1. Ubezpieczenia karnetu,

2. Ubezpieczenia od chorób przewlekłych i wad wrodzonych,

3. Ubezpieczeniaod kosztów rezygnacji,

4. Taksy klimatycznej ok. 8 EUR/os./tydzień,

5. Kaucji zwrotnej 350-600 EUR/studio/apartament - płatne tylko kartą kredytową!

6. Pościeli ok.12-14 EUR i ręczników ok. 12 EUR lub własne,

7. Końcowego sprzątania we własnym zakresie lub opłatą 50-70 EUR (w każdym przypadku kuchnia sprzątana we własnym zakresie).

8. Wyżywienia

 

 

 

Uwagi organizatora SPORT CENTRUM

1. Doskonała lokalizacja: najwyżej położona stacja narciarska w Europie, Val Thorens jest naturalną kotliną, otwartą i charakteryzującą się wspaniałym nasłonecznieniem o każdej porze dnia. Stoki w dolnej części stacji stykają się, więc nie można się tu zgubić. Od listopada do maja gwarantujemy śnieg znakomitej jakości.

2. 600 km tras w samym sercu „Trzech Dolin”, największego terenu narciarskiego na świecie. 175 wyciągów i 320 oznakowanych tras odpowiednich dla narciarzy o każdym poziomie umiejętności i dla każdej dyscypliny sportów zimowych. Narciarze znajdą tu rozmaite sposoby aktywnego spędzania czasu i każdego dnia będą mogli odkryć nowy stok, a także zapierające dech w piersiach widoki.

3. Sama przyjemność: szybkie i nowoczesne wyciągi pozwalają uniknąć oczekiwania w kolejkach i przewieźć narciarzy na szczyty górskie, wydłużając tym samym optymalnie czas spędzony na stokach. Dzięki temu w Val Thorens można wyszaleć się bardziej niż gdziekolwiek indziej !

4. Stacja "anty stres": wiele ośrodków chce uchodzić za takie, które posiadają warunki, gdzie można założyć narty tuż pod hotelem, ale w ilu przypadkach to twierdzenie jest prawdziwe? W Val Thorens to proste: wychodzimy, zakładamy narty i jesteśmy już na stoku!

5. „Kolorowa” atmosfera młodej stacji, choć bynajmniej nie przeznaczonej jedynie dla młodych. Val Thorens od 40 lat stawia na innowacje i dzięki otwartości dla ludzi z całego świata i pionierskiemu duchowi stała się stacją kosmopolityczną. W przebywających tu osobach wyzwala serdeczność, towarzyskość i wspólną wizję przeżycia sportowych emocji. Nie ulega wątpliwości, że Val Thorens emanuje energią którą pragnie wszystkich zarazić.

6. Zorganizuj pobyt z przyjaciółmi i rodziną: Val Thorens oferuje bogaty wybór różnorodnych kwater, w większości ze spa. Kwatery są różnego standardu, odpowiednie dla każdej kieszeni i dla każdego typu pobytu: wakacje rodzinne, szaleństwo ze znajomymi czy też romantyczny pobyt we dwoje – każdy znajdzie tu odpowiednią kwaterę: począwszy od wersji typu "szuflandia" do 5 gwiazdkowych hoteli i rezydencji. Val Thorens to stacja, gdzie życie jest przyjemne!

7. Pełen luz: tu wszystko jest proste. Możesz organizować swój dzień w zależności od tego, na co masz ochotę i w swoim własnym rytmie. Poza tym, wszystko jest blisko i dostępne pieszo. Po prostu Val Thorens jest „cool”.

8. Sport i relaks: oprócz największego terenu narciarskiego na świecie, ośrodek posiada centrum sportowe oferujące możliwość uprawiania ponad 20 dyscyplin sportowych oraz centrum odnowy biologicznej. Jest tu prawdziwe nagromadzenie najrozmaitszych atrakcji takich jak: najdłuższy tor saneczkowy we Francji, zjazdy rowerami górskimi po ośnieżonych stokach, nauka jazdy samochodem po lodzie, zjazd na „tyrolce” – linie rozpostartej pomiędzy dwoma szczytami i wiele innych (niektóre z nich dostępne są wyłącznie w Val Thorens!). Ponadto, liczne centra odnowy biologicznej proponują zabiegi relaksacyjne. Najważniejszy cel to relaks i odpoczynek!

9. Stacja dla smakoszy: zgodnie z założeniem ośrodka, oferta restauracyjna jest na bardzo wysokim poziomie. Od lokalnych produktów po dania przygotowywane przez kucharzy „odznaczonych gwiazdkami”, od potraw tradycyjnych po najbardziej wykwintne i innowacyjne. Kuchnia w Val Thorens zachwyci każdego smakosza, nawet najbardziej wymagającego.

10. Val Thorens lifestyle: Val Thorens jest nie tylko najwyższą stacją narciarską w Europie ale i bez wątpienia jedną z najbardziej tętniącą życiem: wiele koncertów live z różnorodną muzyką, od jazzu po techno, największa dyskoteka w Alpach oraz liczne puby, gdzie można słuchać muzyki i tańczyć, czynią z Val Thorens miejsce wyjątkowe.

Ważne informacje organizatora SPORT CENTRUM

Informacje dotyczące zakwaterowania:
• zakwaterowanie w obiektach od godz. 16.00 –19.00, wykwaterowanie do godz. 9.00 lub 10.00,

Rezydencje apartamentowe:
• kuchnie i aneksy kuchenne są kompletnie wyposażone tzn. posiadają sztućce, naczynia, kuchenkę gazową lub elektryczną, lodówkę,
• należy zabrać własne środki czystości (płyn do naczyń, papier toaletowy, ściereczki itd.),
• wyposażone są w kołdry lub koce oraz poduszki, w niektórych przypadkach należy zabrać pościel,
• dzieci traktowane są jak dorośli,
• rozkład łóżek może się różnić od opisu w katalogu lub na stronie www.sportcentrum.pl,

Informacje dotyczące ofert z dojazdem autokarowym:
• miejsca w autokarze są numerowane wg kolejności nadesłanych zgłoszeń,
• każdy Podróżny biorący udział w wyjeździe autokarowym organizowanym przez B.T. Sport Centrum, zobowiązany jest do posiadania maksymalnie 4    sztuk bagażu:

  1. jedna para nart lub deska snowboardowa  w pokrowcu;

  2. jedna sztuka bagażu zasadniczego max. 20kg;

  3. bagaż podręczny do 5 kg;

  4. jedna para butów narciarskich lub snowboardowych w pokrowcu

• w trakcie przejazdu są organizowane postoje co 3-4 godziny, zazwyczaj na stacjach benzynowych w zajazdach z barem i toaletą,
• palenie tytoniu i spożywanie alkoholu w autokarze jest zabronione,
• za rzeczy pozostawione w autokarze Biuro nie ponosi odpowiedzialności,
• na miejscu zbiórki należy stawić się minimum 15 minut przed godziną odjazdu autokaru,
• transport z Katowic i Bielska-Białej odbywa się komfortowymi autokarami z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem,
• podane godziny wyjazdów i powrotów mogą ulec nieznacznemu przesunięciu ze względu na warunki atmosferyczne i drogowe,
• trasa przejazdu autokaru może ulec zmianie z przyczyn od biura niezależnych,
• dowóz pod wyciągi odbywa się autokarem lub skibusem.

Uwagi

1. Dojazd własny tylko w przypadku zebrania grupy autokarowej min.35 osób (minus 400 zł/os.)

2. Przejazd autokarem odbywa się zawsze z: Bielska-Białej,Katowic,Wrocławia; wyjazdy z Krakowa za dopłatą 50 zł / osoba

3. Organizator wyjazdu SPORT CENTRUM.

 

Praktyczne informacje

Ambasada RP we Francji
1, rue de Talleyrand,
75343 Paris Cedex 07
RER, Metro, Autobus: przystanek INVALIDES

Miasto wyjazdu Miejsce wyjazdu Godzina wyjazdu Dopłata
Bielsko Biała ul.Warszawska, dolna płyta dworca PKS 17:30 -
Katowice ul.Murckowska 22, stacja ORLEN (kier. Bielsko Biała) 19:00 -
Kraków Dworzec PKS górna płyta płyta (przesiadka w Bielsko Biała) 16:00 50 zł
Wrocław ul.Tyniecka 4A, Bielany Wrocławskie, zatoczka autobusowa naprzeciw KFC 21:30 -