ALBANIA Durrës Hotel GRAND

Brak wolnych miejsc

Opis hotelu

 

HOTEL GRAND*** położony kilka kroków od piaszczystej plaży gdzie do dyspozycji gości są leżaki i parasole. W hotelu recepcja, bar, restauracja z tarasem, dostęp do internetu w pomieszczeniach ogólnodostępnych, siłownia dodatkowo płatna 1€. Hotel oferuje pokoje z klimatyzacją, łazienką (wc, natrysk), TV, lodówką i balkonem. Pokoje są 2, 3 i 4 osobowe ( w pokojach 4 osobowych jedno łóżko piętrowe). Przy hotelu niewielki plac zabaw dla dzieci. Wyżywienie 2 x dziennie: śniadania w formie bufetu light i serwowane obiadokolacje. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

 

 

 

 

Opis miejscowości

DURRËS to centrum turystyczne Albanii, które ma do zaoferowania przede wszystkim szerokie, piaszczyste plaże, okoliczne góry, rzymskie zabytki, a także malowniczą dzielnicę portową. Durrës to najchętniej wybierany przez turystów kurort na wybrzeżu albańskim, w którym przy długiej na kilkanaście km piaszczystej plaży, wśród setek hoteli można wspaniale wypocząć za niezbyt wygórowana cenę. Także bliskie położenie Tirany podnosi atrakcyjność tej miejscowości.

 

 

 


Cena w PLN obejmuje

przejazd autokarem lub dojazd własny, 9 noclegów, 9 śniadań, 9 obiadokolacji, taksę klimatyczną, korzystanie na plaży z hotelowych leżaków i parasoli, opiekę rezydenta, ubezpieczenie rozszerzone KL+NNW+choroby przewlekłe +bagaż, TFG, promocję

Dopłaty

Do pokoju 1 osobowego:  400 zł 

 

 

Zniżki

W cenie uwzględniona PROMOCJA:

przy dojeździe autokarem – 100 zł /  osoba

przy dojeździe własnym – 50 zł /  osoba

1. Dziecko  0-6 lat jako 3 lub 4 osoba w pokoju bez łóżka płaci 520 zł

2. Dziecko  6-12 lat jako 3 lub 4  osoba w pokoju  na dostawce płaci  970 zł

3. STAŁY KLIENT: 50 zł zniżki dla osób korzystających przez trzeci kolejny rok z naszej oferty!

Uwagi organizatora

1. Wycieczki fakultatywne organizowane są przez lokalne biura podróży.

2 .Doba hotelowa rozpoczyna się o godz 14 i kończy o godz 9.

3.W dniu wykupienia imprezy/ wpłaty zaliczki klient ma możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ w wysokości 3,3% jednak nie później niż 5 dni od dnia podpisania umowy.

4. Miejsca i godziny odjazdów autokarów podano w rozkładzie jazdy. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki najpóźniej 15 minut przed planowaną godziną odjazdu.

5. Dla osób dojeżdżających do Krakowa możemy zarezerwować przednocleg w cenie od 100 zł.

Uwagi przewoźnika

1.Transport na trasach antenowych w Polsce możliwy jest mikrobusem, autokarem klasy turystycznej, samochodem osobowym lub innym przewoźnikiem np. Polskim Busem, Lux-busem, PKP, PKS itp. Ewentualną zmianę godzin odjazdów podamy najpóźniej na 24 godziny przed odjazdem. Trasa połączeń na terenie kraju zależy od zgłoszeń z poszczególnych miast, co może spowodować, ze przejazd nie będzie realizowany najkrótszą z możliwych tras.

2. Na trasach poza granicami Polski transport odbywa się autokarami wyposażonymi w siedzenia uchylne, klimatyzację, toalety, video i nagłośnienie. Przy małej ilości osób, możliwość przewozu uczestników małym autobusem bez WC i mini baru.

3. Podane godziny wyjazdów i przyjazdów mogą ulec zmianie z różnych przyczyn np. złe warunki drogowe, atmosferyczne, zwiększanie ruchu na drogach szczególnie w szczycie sezonu letniego i inne.

4. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki najpóźniej 15 minut przed planowaną godziną odjazdu. Miejsca w autokarze są przydzielane w kolejności podpisania umowy, a klienci o miejscach informowani są przez obsługę na miejscu zbiórki. W autokarze obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. 


Ramowy program imprezy

1 dzień Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację (dla chętnych posiłek w cenie ok. 5 EUR), Węgry , Serbię.

2 dzień Dalsza jazda przez Serbię i Kosowo, przyjazd na miejsce wypoczynku ok. godz.11-13 Zakwaterowanie od 14.00, obiadokolacja, nocleg.

3 – 10 dzień WYPOCZYNEK. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

11 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi do godz. 9, wyjazd w drogę powrotną ok. godz. 13-15. Przejazd przez Kosowo i Serbię.

12 dzień Przejazd przez Węgry i Słowację (dla chętnych posiłek w cenie ok. 5 EUR). Przyjazd do Polski, orientacyjny przyjazd do Krakowa w godz. popołudniowych.

 

Praktyczne informacje

Najbliższa placówka dyplomatyczna:

 Ambasada RP w Tiranie

Rruga e Durresit 123

Tirana, Albania

Telefon + 355 4 45 100 20

Obowiązująca waluta: lek

1 EUR ok 140 leków

Wycieczki organizowane przez lokalne biura podróży

TIRANA to tętniąca życiem metropolia pełna kontrastów. W Tiranie łączy się nowe ze starym, przepych z niskim statusem społecznym, a chaos po chwili bawi i rozśmiesza. Zobaczymy ścisłe centrum miasta, Plac Skanderberga z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową, piramidę Hoxhy. Spacer głównym bulwarem miejskim, przez dawną dzielnicę prominentów z domem Enverea Hoxhy do uniwersytetu na placu Matki Teresy. Opcjonalnie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego (4750 eksponatów),w którym są prezentowane zbiory dokumentujące historię Albanii. Możemy tu prześledzić rozwój państwowości kultury narodu albańskiego od starożytności do czasów współczesnych. Cena ok.20 EUR.

KRUJE położona na zboczu masywnego górskiego. W Kruje obejrzymy zamek oraz zabytkową starówkę, gdzie będzie się można oddać atmosferze zakupów w bazarowym osmańskim klimacie. Możliwość zwiedzania Muzeum Skanderbega lub Muzeum Etnograficznego. Cena ok. 20 EUR.

BERAT  miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ze względu na swoją specyficzną osmańską architekturę nazywane miastem „tysiąca okien”. Wizyta w zbudowanej na wzgórzu twierdzy Berat. Jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Albanii. Ze wzgórza roztacza się przepiękny widok na otaczające pasma górskie oraz wijącą się w dole rzekę Osum. Mieszkańcy twierdzy byli chrześcijanami, znajdowało się tu 20 kościołów, był tu również meczet. W twierdzy wizyta w zrekonstruowanej katedrze Św. Mikołaja, gdzie mieści się muzeum ikon Onufrego – jednego z najznakomitszych twórców fresków w XVI- wiecznej Albanii. Czas wolny to spacer po mieście, możliwość zamówienia obiadu w regionalnej restauracji. Cena ok. 20 EUR.

OHRYD letnia stolica Macedonii. Podczas spaceru po mieście zobaczymy pomnik Św. Cyryla i Metodego, zabytkowe bramy miejskie, port, muzeum piśmiennictwa, cerkiew Św. Zofii, amfiteatr z czasów helleńskich, twierdzę Cara Samuela. Dla wielbicieli zakupów – wizyta na tradycyjnym bazarze. Cena ok. 25 EUR.