ALBANIA Durres hotel TROPICAL RESORT

Opis hotelu

HOTEL TROPICAL RESORT **** otoczony parkiem z tropikalną roślinnością, położony przy piaszczystej plaży. Przy hotelu basen z leżakami i parasolami. Na miejscu działa kilka barów oraz restauracji. Pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawki posiadają balkon, klimatyzację, TV z dostępem do kanałów kablowych, minibar, szafę oraz łazienkę z prysznicem, bezpłatnym zestawem kosmetyków, suszarką do włosów, sejf. Hotel dysponuje również pokojami dla niepełnosprawnych. We wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych zapewniono bezpłatne WiFi. winda. Do dyspozycji Gości jest winda oraz bezpłatny parking. Wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

 

Opis miejscowości

DURRËS to centrum turystyczne Albanii, które ma do zaoferowania przede wszystkim szerokie, piaszczyste plaże, okoliczne góry, rzymskie zabytki, a także malowniczą dzielnicę portową. Durrës to najchętniej wybierany przez turystów kurort na wybrzeżu albańskim, w którym przy długiej na kilkanaście km piaszczystej plaży, wśród setek hoteli można wspaniale wypocząć za niezbyt wygórowana cenę. Także bliskie położenie Tirany podnosi atrakcyjność tej miejscowości.

Cena obejmuje

przejazd autokarem lub dojazd własny, 9 noclegów, 9 śniadań, 9 obiadokolacji, taksę klimatyczną, korzystanie na plaży z hotelowych leżaków i parasoli, opiekę rezydenta, ubezpieczenie rozszerzone KL+NNW+choroby przewlekłe +bagaż, TFG, promocję.


Dopłaty

Do pokoju 1 osobowego 800 zł

Zniżki

W cenie uwzględniona PROMOCJA:

przy dojeździe autokarem – 100 zł /  osoba

przy dojeździe własnym – 50 zł /  osoba

1. Dziecko  0-3 lat jako 3 osoba w pokoju bez łóżka płaci 650 zł

2. Dziecko  3-12 lat jako 3 osoba w pokoju  na dostawce płaci  1500 zł

3. STAŁY KLIENT: obejmuje osoby korzystające trzeci kolejny rok z naszej oferty !

Uwagi organizatora

1. Wycieczki fakultatywne organizowane są przez lokalne biura podróży.

2 .Doba hotelowa rozpoczyna się o godz 14 i kończy o godz 9.

3.W dniu wykupienia imprezy/ wpłaty zaliczki klient ma możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ w wysokości 3,3% jednak nie później niż 5 dni od dnia podpisania umowy.

4. Miejsca i godziny odjazdów autokarów podano w rozkładzie jazdy

5. NA PRZEJAZD KONIECZNY DOWÓD OSOBISTY I PASZPORT! (dotyczy dorosłych i dzieci)

Uwagi przewoźnika

1/. Transport na trasach antenowych w Polsce możliwy jest mikrobusem, autokarem klasy turystycznej, samochodem osobowym lub innym przewoźnikiem np. Polskim Busem, PKP, PKS itp. Ewentualną zmianę godzin odjazdów podamy najpóźniej na 24 godziny przed odjazdem. Trasa połączeń na terenie kraju zależy od zgłoszeń z poszczególnych miast, co może spowodować, ze przejazd nie będzie realizowany najkrótszą z możliwych tras. 2/. Na trasach poza granicami Polski transport odbywa się autokarami wyposażonymi w siedzenia uchylne, klimatyzacją, toaletą, video i nagłośnieniem. Przy małej ilości osób, możliwość przewozu uczestników małym autobusem bez WC i mini baru, wtedy toalety na postojach płatne są przez przewoźnika. 3/. Podane godziny wyjazdów i przyjazdów mogą ulec zmianie z różnych przyczyn np. złe warunki drogowe i atmosferyczne, zwiększanie ruchu na drogach szczególnie w szczycie sezonu letniego i inne. 4/. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki najpóźniej 15 minut przed planowaną godziną odjazdu. Miejsca w autokarze są przydzielane w kolejności podpisania umowy, a klienci o miejscach informowani są przez obsługę na miejscu zbiórki. W autokarze obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Osoby korzystające z samego przejazdu, powinny obowiązkowo ubezpieczyć się na czas pobytu. Przewoźnik gwarantuje tylko ubezpieczenie na czas przejazdu.

UWAGA: dla osób dojeżdżających do Krakowa możmy zarezerwować przednocleg w cenie od 100 zł.

 

 

Ramowy program imprezy

1 dzień Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację (dla chętnych posiłek w cenie ok. 5 EUR), Węgry , Serbię. NA PRZEJAZD KONIECZNY DOWÓD OSOBISTY I PASZPORT! (dotyczy dorosłych i dzieci)

2 dzień Dalsza jazda przez Serbię i Kosowo, przyjazd na miejsce wypoczynku ok. godz.11-13 Zakwaterowanie od 14.00, obiadokolacja, nocleg.

3 – 10 dzień WYPOCZYNEK. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

11 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi do godz. 9, wyjazd w drogę powrotną ok. godz. 13-15. Przejazd przez Kosowo i Serbię.

12 dzień Przejazd przez Węgry i Słowację (dla chętnych posiłek w cenie ok. 5 EUR). Przyjazd do Polski, orientacyjny przyjazd do Krakowa w godz. popołudniowych.

 

Praktyczne informacje

Najbliższa placówka dyplomatyczna:

 Ambasada RP w Tiranie

Rruga e Durresit 123

Tirana, Albania

Telefon + 355 4 45 100 20

Obowiązująca waluta: LEK

1 EUR ok 140 leków

 

Wycieczki organizowane przez lokalne biura podróży

TIRANA to tętniąca życiem metropolia pełna kontrastów. W Tiranie łączy się nowe ze starym, przepych z niskim statusem społecznym, a chaos po chwili bawi i rozśmiesza. Zobaczymy ścisłe centrum miasta, Plac Skanderberga z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową, piramidę Hoxhy. Spacer głównym bulwarem miejskim, przez dawną dzielnicę prominentów z domem Enverea Hoxhy do uniwersytetu na placu Matki Teresy. Opcjonalnie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego (4750 eksponatów),w którym są prezentowane zbiory dokumentujące historię Albanii. Możemy tu prześledzić rozwój państwowości kultury narodu albańskiego od starożytności do czasów współczesnych. Cena ok.20 EUR.

KRUJE położona na zboczu masywnego górskiego. W Kruje obejrzymy zamek oraz zabytkową starówkę, gdzie będzie się można oddać atmosferze zakupów w bazarowym osmańskim klimacie. Możliwość zwiedzania Muzeum Skanderbega lub Muzeum Etnograficznego. Cena ok. 20 EUR.

BERAT  miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ze względu na swoją specyficzną osmańską architekturę nazywane miastem „tysiąca okien”. Wizyta w zbudowanej na wzgórzu twierdzy Berat. Jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Albanii. Ze wzgórza roztacza się przepiękny widok na otaczające pasma górskie oraz wijącą się w dole rzekę Osum. Mieszkańcy twierdzy byli chrześcijanami, znajdowało się tu 20 kościołów, był tu również meczet. W twierdzy wizyta w zrekonstruowanej katedrze Św. Mikołaja, gdzie mieści się muzeum ikon Onufrego – jednego z najznakomitszych twórców fresków w XVI- wiecznej Albanii. Czas wolny to spacer po mieście, możliwość zamówienia obiadu w regionalnej restauracji. Cena ok. 20 EUR.

OHRYD letnia stolica Macedonii. Podczas spaceru po mieście zobaczymy pomnik Św. Cyryla i Metodego, zabytkowe bramy miejskie, port, muzeum piśmiennictwa, cerkiew Św. Zofii, amfiteatr z czasów helleńskich, twierdzę Cara Samuela. Dla wielbicieli zakupów – wizyta na tradycyjnym bazarze. Cena ok. 25 EUR.

Miasto wyjazdu Miejsce wyjazdu Godzina wyjazdu Dopłata
Bielsko Biała Dworzec PKS, dolna płyta (antenka) 10:10 30 zł
Częstochowa stacja BP McDonald's kierunek Katowice (antenka) 08:30 60 zł
Gliwice ul.Pionierów 8, zajezdnia PKS (antenka) 08:00 30 zł
Jabłonka Parking przy Policji 13:00 -
Jawornik Stacja benzynowa BP, kierunek Chyżne 11:30 -
Katowice Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi (antenka) 09:00 30 zł
Kielce parking przed Dworcem PKP (antenka) 08:30 60 zł
Kraków Dworzec PKS , górna płyta stanowiska G 14-17 ul.Bosacka 11:00 -
Opole parking Dworzec PKP (antenka) 06:40 80 zł
Radom Dworzec PKP, parking przy zegarze (antenka) 07:15 80 zł
Warszawa PKiN, parking od ul. Marszałkowskiej (antenka) 06:00 100 zł
Wrocław Tymczasowy Dworzec Polbus-PKS, ul. Joannitów (antenka) 05:10 80 zł
Zabornia Parking przy motelu Zabornia 12:30 -
Łódż Kaliska, stan. autobusowe (antenka) 06:30 100 zł